Grupy parafialne

Róża Różańcowa jest modlitewną wspólnotą 20 osób, z których każda codziennie we własnym zakresie odmawia jedną dziesiątkę różańca. Każda osoba przez miesiąc rozważa jedną, przydzieloną jej Tajemnicę Różańca Świętego, w ten sposób codziennie odmawiamy cały różaniec. Członkowie Róży korzystają z łask, jakie mogliby otrzymać, sami odmawiając cały Różaniec. Modlimy się w osobistych intencjach członków a także w intencjach naszej rozbudowującej się parafii.
Z inicjatywy ks. Proboszcza powstało przy naszej parafii towarzystwo wspierania powołań kapłańskich skupiające ludzi, którym na sercu leży troska o to, by nie zabrakło żniwiarzy Pana, a Ci którzy służą nam posługą kapłańską , zakonną czy misyjną byli prawdziwymi świadkami wiary, nadziei i miłości.
Jesteśmy grupą młodzieży poznającą Pana Boga poprzez wspólną formację w Ruchu Światło-Życie. Bierzemy aktywny udział w życiu parafii. Część z nas śpiewa w zespole Vive, a reszta angażuje się w niedzielną i świąteczną liturgię Mszy świętej.Przygotowujemy rozważania tajemnic różańcowych oraz stacji drogi krzyżowej. Włączamy się w przygotowanie rekolekcji młodzieżowych, zwłaszcza tych mających miejsce w naszej parafii. Naszym opiekunem jest oczywiście ks. Proboszcz.
Gdy w kościele zapowiedziano któregoś dnia, że powstanie chór dziecięcy i że może do niego zapisać się każdy, zrobiło się dość głośno... Pierwsze tygodnie były dość chaotyczne, chórek tworzyła gromadka dzieci traktująca spotkania jako zabawę. Jednak stopniowo coś zaczęło się kształtować. Przychodziło coraz więcej dzieci. I tak w końcu stworzyliśmy prawdziwy chórek dziecięcy. Chórek otrzymał nazwę „Gaudete”.
Vive znaczy ‘żyje’. Myślę, że jako członkini zespołu śmiało mogę stwierdzić, że zdecydowanie żyje w nas śpiew, gra i Bóg. Naszym wspólnym celem jest ewangelizacja szczególnie młodych, ale nie tylko. Kierować ludzi w stronę Jezusa uczymy się szczególnie podczas warsztatów muzycznych prowadzonych przez zespół religijny "Mocnych w Duchu". Wracając z trzydniowego ‘kursu ewangelizacji’ czujemy, że możemy wiele zdziałać w naszej parafii.
W naszej parafii w Niemczu mamy dwie grupy “kręgi”. Pierwszy krąg tworzy 5 małżeństw a drugi krąg tworzy 7 małżeństw, pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach Domowego Kościoła.