pod wezwaniem

Najświętszej Marii Panny

Wspomożycielki Wiernych

Słowo na niedzielę

Dziś będziemy słuchać opisu bolesnej próby, jakiej został poddany Abraham, któremu Bóg polecił złożyć w ofierze syna Izaaka. Próba skończyła się szczęśliwie, gdyż Abraham bezgranicznie ufał Bogu i był Mu do końca posłuszny.

Tajemniczymi drogami Bóg prowadzi swoich wybranych. Prowadzi nieraz drogą bolesnego oczyszczenia z tego, co jest niewłaściwe, co błędne i szkodliwe dla duchowego wzrostu. Ważne jest, by wtedy szczególnie Mu zaufać i pozwolić się prowadzić, a Bóg doprowadzi nas ku jeszcze większemu dobru.

Mk 9,2-10

Ogłoszenia parafialne

1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o 15.30 po Mszy Św. i 17.30, a Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedzielę o 17.30.

2. W tym tygodniu zapraszamy do kościoła młodzież na spotkania formacyjne przed Bierzmowaniem. W poniedziałek 1 marca godz. 19.00 klasy VII, we wtorek godzina 18.30 klasy VIII i w środę godz. 18.30 klasy I szkoły ponadpodstawowej.

3. Od przyszłego tygodnia – od soboty 6 marca rozpoczną się w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Potrwają do środy 10 marca. Poprowadzi je ks. Prof. Bogdan Czyżewski. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niemczu rekolekcję będą miały w dniach 15-17 marca w formie online.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Rano nawiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Do spowiedzi zapraszamy od godziny 17.00.

5. W sobotę o godzinie 8.00 odbędzie się Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca.

6. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na katechezę dla dorosłych: Boskie Ciało z Alatri”.

7. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek do Świętego Michała Archanioła, we wtorek do Św. Jana Pawła II, w środę do NMP Wspomożycielki Wiernych, w czwartek do Św. Józefa a w piątek do Miłosierdzia Bożego.

8. W poniedziałek – 1 marca odbędzie się na parkingu przed kościołem od strony północnej, zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ten sposób wesprzemy misje prowadzone w najbiedniejszych krajach świata. Sprzęt należy przywieźć w poniedziałek 1 marca do godziny 13.00.

Modlimy się każdego dnia

"Aby udało się jak najszybciej opanować epidemię, przywrócić zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus dotarł"

Modlitwa:

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa.

Matko, uzdrowienie chorych - módl się za nami.

Msze Święte w niedzielę

08:00, 09:30, 11:00, 12:30, 15:00, 18:00

Msze Święte w dni powszednie

• poniedziałek - 18:00