pod wezwaniem

Najświętszej Maryi Panny

Wspomożycielki Wiernych

Słowo na Niedzielę

Na czym polega nowe przykazanie, o który mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii?

Na dwóch sprawach. Na miłości bez miary. Taką miłością umiłował nas Chrystus, oddając swoje życie za zbawienie świata. I po drugie, na miłości wszystkich ludzi, w tym także i wrogów. Przykazanie miłości według rozumienia Żydów odnosiło się tylko do wyznawców Mojżesza. Do innych nie.

Chrystus domaga się od nas takiej miłości, jaką On nas umiłował. Mówi: "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem".

J 13,31-35

14 maja 2022 r. w Parafii NMP Wspomożycielki Wiernych odbędzie się I edycja Chóralnego Konkursu Pieśni Maryjnej

Program konkursu

Ogłoszenia parafialne

1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, które odprawiamy po wieczornej Mszy Świętej o godzinie 18.00

2. W piątek w naszej parafii miała miejsce wieczysta adoracja i wieczór uwielbienia. Wszystkim, którzy tracili czas na modlitwie z Panem Jezusem pięknie dziękuje.

3. W sobotę odbył się w naszej Parafii ogólnopolski przegląd chórów, które zaśpiewały pieśni MARYJNE. Na modlitwie i uroczystości rozdania nagród był obecny ks. Bp Krzysztof Włodarczyk. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tego przesłuchania i konkursu bardzo dziękuję. Szczególnie Pani Nataszy Nowosadko, osobom z naszego chóru parafialnego, tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na organizację tego konkursu. Bóg zapłać.

4. W przyszłą niedzielę – 22 maja na Mszach Św. o godzinie 10.30 i 12.30 dzieci klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Dzień wcześniej, w sobotę o godzinie 9.00 i 10.30 przystąpią do Pierwszej Spowiedzi Świętej.

5. Msza Święta z okazji Pierwszej Rocznicy Komunii Świętej dla dzieci klas IV zostanie odprawiona 29 maja o godzinie 11.00. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godziny 17.00.

6. W przyszłym tygodniu, we wtorek 24 maja obchodzić będziemy obchodzić Odpust Parafialny – Uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych. Mszę Świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Jacek Piotrowicz ze Zgromadzenia Księży Świętego Wincentego a Paulo. Ks. Jacek 3 lata temu głosił nam misje parafialne przed nawiedzeniem kopi Jasnogórskiego Obrazu, a obecnie pracuje w Zakopanem.

Pomoc dla Ukrainy

Drodzy Parafianie!
W całej Polsce bardzo wiele osób włącza się w pomoc Ukrainie oraz tym wszystkim, którzy z powodu wojny szukają schronienia dla siebie i swoich dzieci w bezpiecznym miejscu. Również i nasza parafialna wspólnota bardzo chętnie włącza się w tę pomoc. Zebraliśmy kwotę 18.300 zł. na rzecz potrzebujących na Ukrainie i przekazaliśmy ją Caritas Polska. Kilkanaście rodzin z naszej parafii pod swój dach przyjęło rodziny z Ukrainy. W niedzielę 13 marca odbyło się w kościele spotkanie, na którym podjęliśmy decyzję wsparcia finansowego rodzin, które przyjęły uchodźców z Ukrainy. Zostało założone subkonto naszej parafii, na które możemy wpłacać dobrowolne ofiary. Do tego konta zostali upoważnieni nasi parafianie: Pan Piotr i Pan Przemysław. Bank Spółdzielczy w BydgoszczyNr konta 19 8142 0007 0302 9391 2000 0102SWIFT: POLUPLPROsoby lub rodziny, które chciałyby przyjąć kogoś do swojego domu i ofiarować schronienie bardzo prosimy o kontakt z biurem parafialnym.Każda pomoc jest bardzo ważna i za każdą bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy.

Katechezy dla dorosłych

w Parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w NiemczuGłosi ks. Prof. Bogdan Czyżewski
Błogosławiony Stefan Wyszyński - kim był i jest dla Kościoła, Polski i świata?
Mówiono o nim: prymas Tysiąclecia, niekoronowany król Polski, przywódca Narodu, mąż stanu, obrońca Ojczyzny, Ojciec… Każdy z tych tytułów określa niewątpliwie niezwykłą, wielką i piękną postać polskiego Kościoła i naszej Ojczyzny – kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kochał całym sercem Pana Boga, Kościół, Polskę i Polaków. Zwracał się zawsze do ludzi jak ojciec: Umiłowane dzieci Boże, dzieci moje...
Serdecznie zapraszam na comiesięczne wykłady o najważniejszych, a nie zawsze dobrze znanych wydarzeniach z życia prymasa Stefana Wyszyńskiego, dzisiaj już błogosławionego, naszego orędownika u Boga. Takiego Ojca, pasterza i prymasa Bóg daje raz na tysiąc lat. Dlatego warto go lepiej poznać i zagłębić się w to bogate i piękne życie, które jest testamentem i przesłaniem do odczytania i realizowania przez każdą i każdego z nas.
Plan wykładów:
  • 25.09.2021: Stefan, ubieraj się. Trudna droga do prymasostwa.
  • 23.10.2021: Pomóżcie mi wnieść w dom nasz pochodnię Bożą… Ingresy do katedry w Gnieźnie i Warszawie.
  • 27.11.2021: Tylko pies Baca i ksiądz Zink upomnieli się o swojego prymasa... Trzy lata uwięzienia.
  • 04.12.2021: Wszystko postawiłem na Maryję. Wielka Nowenna i Tysiąclecie Chrztu Polski.
  • 05.02.2022: Trzeba wybaczyć i zapomnieć. Podróże do Rzymu i niełatwe rozmowy.
  • 05.03.2022: Wszyscy na zewnątrz. Czterokrotne konklawe.
  • 02.04.2022: Pobłogosław Ojczyznę miłą… Niezapomniana pielgrzymka papieża Polaka do Ojczyzny.
  • 07.05.2022: Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce… „Solidarność” i ostatnie dni życia prymasa.
  • 25.06.2022: Tytan pracy: Pro memoria prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Msze Święte w niedzielę

08:00, 09:30, 11:00, 12:30, 18:00

Msze Święte w dni powszednie

• poniedziałek - 18:00