pod wezwaniem

Wspomożycielki Wiernych

Słowo na niedzielę

XXXIII Niedziela Zwykła

Jak przygotować się na koniec świata?

Ewangelia dzisiejsza podpowiada nam abyśmy ufali Chrystusowi, trzymali się Jego nauki, dochowywali Mu wierności. Nie wpadali w panikę, mimo prześladowań i trwogi, jaka opanuje świat. Ocalenie, czyli wejście do królestwa niebieskiego nastąpi dzięki wytrwałości i wierności nauce Chrystusa, mimo przeciwieństw i trudności.

Przygotowanie polegać ma na tym, byśmy pozostawali w serdecznej więzi Z Chrystusem, czyli w łasce uświęcającej, a naszymi odniesieniami do ludzi, by kierowało przykazanie miłości. I to właściwie wszystko.

Łk 21,5-19

Ogłoszenia

1. W niedzielę po Mszy Św. o godzinie 12.30 odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych wyjazdem do Ziemi Świętej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 1-8 sierpnia 2020 r.
  2. W piątek w naszej niemczańskiej społeczności obchodzić będziemy uroczystość nadania Szkole Podstawowej Imienia - Agaty Mróz. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 10.45.
  3. W piątek - 22 listopada - wspominać będziemy Św. Cecylię, która jest patronką muzyki kościelnej. Wszystkim, którzy w naszej świątyni ubogacają liturgię piękną muzyką i śpiewem składam piękne podziękowanie. Pani Nataszy, Magdzie, Kindze, Michalinie, chórowi parafialnemu, młodzieżowemu zespołowi muzycznemu i scholii Gaudete.
  4. W sobotę o godzinie 17.00 spotkanie dla kandydatów na ministranta. Święcenia odbędą się 1 grudnia na Mszy Św. o godzinie 11.00.
  5. W sobotę, 23 listopada o godz. 19.00 odbędzie się w kościele kolejna katecheza dla dorosłych. Tym razem ks. Prof. Bogdan Czyżewski mówić będzie o Cudownym Medaliku z Rue du Bac.
  6. Za tydzień w niedzielę, 24 listopada dzieciom klas III na Mszy Św. o godzinie 11.00 poświęcę książeczki do nabożeństwa. Po Eucharystii spotkanie dla rodziców.
  7. Spotkanie popielgrzymkowe dla osób, które brały udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej 1 grudnia o godz. 15.00 w domu parafialnym.
  8. Duszpasterstwo Akademickie "Martyria" z Bydgoszczy zaprasza na rekolekcje adwentowe pod hasłem: "Gdy czekanie na dziecko boli..." dla małżeństw starających się o potomstwo. Rekolekcje odbędą się w Przysieku koło Torunia w dniach 7-8 grudnia 2019 r.
  9. W związku ze zbliżającym się III Światowym Dniem Ubogich, Caritas Diecezji Bydgoskiej, jak co roku zachęca do podejmowania gestów miłosierdzia i udziału w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności dla potrzebujących. W naszym kościele przy ołtarzu pod krzyżem będzie stał kosz, do którego będziemy mogli złożyć żywność dla potrzebujących. Kosz będzie stał do 1 grudnia.

W niedziele i święta

O 09:00, 11:00, 12:30, 18:00