pod wezwaniem

Najświętszej Marii Panny

Wspomożycielki Wiernych

Słowo na niedzielę

Co to jest miłość? Jedni mówią, że to uczucie, drudzy - że pożądanie, inni - że to przyjaźń, a jeszcze inni, że to złudzenie, bo każdy chce tylko brać. Jezusa to nie interesuje. Jezus po prostu wzywa do brania z Niego przykładu, gdyż jest samym miłosierdziem.

Oto sposób na osiągnięcie szczęścia doczesnego i wiecznego: czynić miłosierdzie na wzór miłosiernego Jezusa. "Błogosławieni miłosierni".

J 15, 9-17

Ogłoszenia parafialne

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe, w czasie którego zgodnie z prośbą Ojca Świętego Franciszka dziesiątką różańca świętego modlimy się o ustanie pandemii. Majowe nabożeństwo odprawiamy każdego dnia po Mszy Św. o godzinie 18.00.

2. W czwartek, 13 maja, w Święto NMP Fatimskiej, w naszej Parafii będzie miała miejsce wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie adoracji po Mszy Św. o godzinie 8.00 a zakończenie o 18.00. Później Msza Św. i nabożeństwo majowe.

3. 14 maja o godzinie 18.00 zapraszam do kościoła rodziców dzieci komunijnych. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. o godzinie 18.00.

4. W piątek rozpoczniemy odmawianie nowenny do Ducha Świętego.

5. 15 maja obchodzić będziemy 17 rocznice powstania naszej Parafii. Tego dnia po Mszy Św. o godzinie 18.00 odbędzie się kolejna katecheza dotycząca cudów eucharystycznych . Ks. Prof. Bogdan Czyżewski będzie mówił o Krwi spływającej z Hostii w Bolsenie i Orvieto.

6. W tym tygodniu nie będzie kolejnego Wieczoru Uwielbienia. Modlitwa ta jest przeniesiona na sobotę 22 maja na Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Tak jak w ubiegłym roku w naszej Parafii będzie miało miejsce czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się o godzinie 20.00 a o 21.00 uczestniczyć będziemy w uroczystej Mszy Świętej Zesłania Ducha Świętego. Już serdecznie zapraszamy

7. Wyszedł kolejny numer naszego miesięcznika Gaudete. W numerze miedzy innymi słowo naszego diakona Tymoteusza Białkowskiego, który 29 maja o godzinie 10.00 w katedrze bydgoskiej przyjmie sakrament Święceń Kapłańskich a następnego dnia w niedzielę w swojej parafii w Niemczu o godzinie 12.30 odprawi Pierwszą Mszę Święta. Zapraszamy także do czytania Przewodnika Katolickiego.

Modlimy się każdego dnia

"Aby udało się jak najszybciej opanować epidemię, przywrócić zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus dotarł"

Modlitwa:

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa.

Matko, uzdrowienie chorych - módl się za nami.

Msze Święte w niedzielę

08:00, 09:30, 11:00, 12:30, 15:00, 18:00

Msze Święte w dni powszednie

• poniedziałek - 18:00