pod wezwaniem

Najświętszej Marii Panny

Wspomożycielki Wiernych

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Wielkie rzeczy dokonał Duch Święty w Wieczerniku i w początkach Kościoła. Pomagał apostołom i prowadził wspólnotę wierzących w Chrystusa. Duch Święty jest żywą osobą, gotową nas przebudzić z nieciekawego służenia sobie i skierować na służeniu Bogu i bliźnim. Chce tylko, byśmy przebaczyli sobie urazy, byśmy Mu oddali poczucie zasług u Boga, a stawali przed Nim jak ufne dzieci. O to duchowe przebudzenie prośmy Ducha Świętego.

Wołajmy więc: Duchu żyjącego Boga, dziś na mnie zstąp. Złam mnie, skrusz mnie, natchnij mocą. Duchu żyjącego Boga, dziś na mnie zstąp.

J 20, 19-23

Gaudete Parafia NMP Wspomożycielki Wiernych, Nr103, maj 2020r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj, w niedzielę o godzinie 18.30 odprawimy ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra, po wieczornej Mszy Świętej odprawiać będziemy nabożeństwo czerwcowe.
  2. Jutro, w poniedziałek 1 czerwca obchodzić będziemy drugi dzień Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia wspominać będziemy Maryję, która jest Matką Kościoła. Msza Święta zostanie odprawiona rano o 8.00 i wieczorem o 18.00.
  3. W środę o godzinie 18.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Spotkanie będzie dotyczyło nowych terminów Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Data 27 września wcześniej podana będzie zachowana.
  4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Rano nawiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Do spowiedzi zapraszamy od godziny 17.00.
  5. W sobotę o godzinie 8.00 zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca.
  6. Msze Święte w Niedzielę będą odprawiane aż do odwołania o godzinie 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00.
  7. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą św. już w konfesjonale.
  8. W sobotę, 6 czerwca o godzinie 10.15 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie dla dzieci śpiewających w scholi Gaudete. Pani Agnieszka Antonowicz serdecznie zaprasza.
  9. Dzisiaj ostatni raz jest transmitowana online Msza Święta z naszego kościoła. Dziękuję Panu Tomaszowi Bakule za to, że przez kila niedziel tę transmisję dla nas prowadził.

Modlimy się każdego dnia

"Aby udało się jak najszybciej opanować epidemię, przywrócić zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus dotarł"

Modlitwa:

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa.

Matko, uzdrowienie chorych - módl się za nami.

W niedziele i święta

O 08:00, 09:00, 10:00, 11:00 (również on-line), 12:30, 15:00 i 18:00