pod wezwaniem

Najświętszej Marii Panny

Wspomożycielki Wiernych

Słowo na niedzielę

W życiu różnie się zdarza. człowiek nagrzeszy, a potem boi się Pana Boga, jak Adam w raju (I czytanie). Na szczęście, dobry Bóg szuka człowieka. Szuka i mówi mu: "Adamie, gdzie jesteś?" Jakby chciał mu powiedzieć: Człowieku, Ja nie mogę bez ciebie żyć. Wróć do Mnie. Wróć, kochany.

Nie wolno wtedy zrzucać winy na drugą osobę, bo byłaby to zatwardziałość serca. Trzeba wsłuchiwać się w głos Boży, mówiący szeptem: Nie mogę żyć bez ciebie. Nie mogę... A ty? Czy ty możesz żyć beze Mnie? Możesz? ...Nie lekceważmy tego głosu.

Mk 3,20-35

Ogłoszenia parafialne

1. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia po wieczornej Mszy Św. odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa, aby wynagradzać Bogu za grzechy i prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i bliskich.

2. W poniedziałek, 7 czerwca z dziećmi komunijnymi udam się wna pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroćprzedziwnej na Piaskach w Bydgoszczy. Zbiórka o godzinie 9.00 przy boisku szkolnym.

3. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem każdego dnia po Mszy Św. o godzinie 18.00. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcimy kwiaty i zioła.

4. W piątek, 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Eucharystię o godzinie 15.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godzinie 18.00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia, podczas którego naszą Parafie oddamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. We wtorek, 15 czerwca udaję się autokarem z ministrantami i scholą do parku wodnego w Redzie. Rodziców tych dzieci proszę o pozostanie w kościele po Mszy Św..

6. Dzieci klas IV rocznicę Pierwszej Komunii Świętej przeżywać będą w niedzielę 20 czerwca na Mszy Św. o godzinie 11.00.

7. W przyszłą niedzielę, 13 czerwca, po Mszy Św. o godzinie 12.30, odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych wyjazdem na pielgrzymkę autokarową do Wilna. Pielgrzymka odbędzie się w ostatnim tygodniu września.

8. Wyszedł kolejny numer naszego miesięcznika Gaudete. Zapraszamy do lektury także Przewodnika Katolickiego.

Modlimy się każdego dnia

"Aby udało się jak najszybciej opanować epidemię, przywrócić zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus dotarł"

Modlitwa:

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa.

Matko, uzdrowienie chorych - módl się za nami.

Msze Święte w niedzielę

08:00, 09:30, 11:00, 12:30, 15:00, 18:00

Msze Święte w dni powszednie

• poniedziałek - 18:00